..

AnasayfaTakvimSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Penguen yazılar...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖzDE
Büyük Draconian
Büyük Draconian

MesajKonu: Penguen yazılar...   Cuma Şub. 13, 2009 12:17 pm

* Ayşe’yle Kaya, Hakkı’yla Oya bildiğin dörtlü takılıyormuş. Kim kime dum duma. Gelişine saplay. Hem de pavır saplay.

* Fenalardayım sevgili günlük. Bilgisayar oyunu artık beni iyice kendisine bağladı. Bildiğin horayinman ya da kukuyinman gibi bir telaş içindeyim. Oyun oynamadığım zamanlarda oyunu düşünüyorum, oyun oynadığım zamanlarda da oyun oynuyorum. Uyurken de oyun rüyaları görüyorum. Abik gubik bi dünya içindeyim. Gece de manita eve gelmeyince bi boşluk içine girdim... Ama nasıl indirdik 25 kişi Naxxramas’da Kel Thuzat’ı? Artık kedimiz Tortor bile bana karşı sitemli “Abi bu oyun olayının topuzu kaçtı diyor”... Buradan gençlere sesleniyorum “Sakın World of Warcraft illetine bulaşmayın” bakın ne hale geldim. Ellerim yağlı, klavye toz içinde, bazı tuşlar abanmaktan silinmiş, kenarlarında parmak pisliği birikmiş. Gözler pezevenktaşı gibi kıpkırmızı parlıyor gecenin karanlığında... Fenalardayım. Bu akşam dünürüm, beni kimse tutamak.

* Sınavlarda çok yazmış görünmek için bol bol yazılırdı. Satır araları, harfler büyük ve geniş tutulurdu. Sktimin Word’ünde öyle bi olay yok. En fazla %150’de yazıyorum. Çok yazmış gibi oluyorum, sonrasında bi bakıyorum Babayaro. Ve hatta babagannuş...

* Tayyip’in Davos çıkartmasında beni en çok rahatsız eden olay: “Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Youtube’da yayımlanmak üzere Davos için özel hazırlanan web cam sistemi aracılığıyla dünyaya görüntülü mesaj verdi.” haberiydi... Bu nasıl bir çifte standarttır, bu nasıl bir değişik kafa yapısıdır anlamış değilim. Hem başbakan youtube’a kafasına göre girecek, login-logout olacak, oradan dünyaya mesaj verecek. Hem de biz, -yani marabaları- mal gibi “Bu siteye gireni eşşekler zker” uyarısına bakacağız... Tiksiniyorum bu sansür kafasından.

* Bi de bizimki youtube’dan “Sayın Obama’dan da Orta Doğu’ya yönelik gerek sessiz yığınların sesi, gerekse kimsesizlerin kimi olmasını bekliyorum” diyor ya sinirden mermer yiyesim geliyor... Ben de o zaman youtube’a bir video koyacağım. Sayın Tayyip’ten özgürlüklerin önünü açmasını bekliyorum, diyeceğ,m videomda. Ya save, ya save as...

* Bir hükumet vatandaşını dünyadan geri bırakmak için her şeyi yapar mı ya? Bu kadar mı cahiliz? Bu kadar mı önümüzü göremiyoruz. Youtube hala yasak. Bence bu başta başbakan olmak üzere tüm hükümetin ayıbı... Çoğu insana bir internet sitesi gibi görünebilir ama youtube’un olduğu günleri bir hatırlayın. Tüm dünyayla aynı geyiklere gülmek bile çağdaş medeniyetler kafasına gelmek için önemli bir şeydir. Ama bizimkiler zamanda yolculuğa meraklı. Ama aaaarrkadan.

* Van miniiiiit, van miniiiiittt...

* Adamlara anlatamazsın. “Sana da teşekkür ederim” diyor bizimki Davos’da. Onu hangi çevirmen, nasıl çevirsin? Ya da adamların devlet başkanına “Sen” diye hitap ediyor... Ekran karşısında utanıyorum. Allahtan İngilizce’de “sen” de “you”, “siz” de “you”... Yine yırttın.

* Çok afedersiniz de böyle metroya eşşekler işesin. Hem de şarıl şarıl. Ya arkadaşım, açtıysanız, delikanlı gibi “açtık” diyin. Ha eğer açmadıysanız, “Daha açılmadı” diyin. Biz de bilelim. İlla ki şov yapacak adamlar... Şişhane-Maslak arası 21 dakika olacak dedilerdi. Şu anda 1 saate yakın... Ha bir de metro saat 10 ila 16 arasında çalışıyor. Ne anladım lan ben o metrodan? Siz, çok afedersiniz zevcenizle ilişki halindeyken 2. dakikada olayınız bitince, “Aslında bu test, normali 21 dakika sürüyor” diyor musunuz? Bence siz, kesin diyorsunuz. Çünkü erkekliğinize leke gelsin istemiyorsunuz. Ama nasıl gelsin ki? Ortada mal yok mal. Yani mal var ama o da mal anlamında mal. Adını sen koy.
Kullanıcı profilini gör

Penguen yazılar...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yazının Altını ve Üstünü Çizmek !
» kişisel ileti yazıları